13 sty 2014

Postanowienia noworoczne?Cześć kochani! Wiem, że wszyscy wypisują swoje postanowienia noworoczne przed nowym rokiem lub w jego pierwszych dniach, ale ja potrzebowałam czasu, aby zastanowić się co chcę sama sobie postanowić.
Nie wiem tak na prawdę od czego zacząć, hmn..

Priorytetem dla mnie w tej chwili jest dostać się na studia. Dla nowych czytelników lub tych którzy nie słyszeli, dostałam się w tym roku na filologię angielską, ale zrezygnowałam, bo nie byłam pewna co chcę studiować i czy filologia to to.
Jako, że proces zastanawiania się nad studiami trwał u mnie jakiś czas, razem z rodzicami zdecydowaliśmy, że jeśli dostanę się na filologię angielską zdecyduję czy chcę ją studiować czy może odpuścić w tym roku.
Nie była to łatwa decyzja, w końcu to moja edukacja, przyszłość.
Postanowiłam, że nie będę szła na studia w tym roku, "bo tak trzeba" czy "bo wszyscy idą". Wolałam dojść do tego kim chcę zostać, albo chociaż co chcę studiować.
Ten rok 'szkolny' spędzam na nauce do matury, ponieważ dopisuję dwa przedmioty i poprawiam język angielski rozszerzony, bo wiem, że stać mnie na więcej! ( btw jestem bardzo zadowolona z wyników mojej matury, poszło lepiej niż myślałam, ale trzeba cały czas mierzyć wyżej!! )

Tak więc postanowienie nr. 1 to uczyć się dalej, dopisać maturę najlepiej jak potrafię, złożyć papiery i... SIĘ DOSTAĆ oczywiście!
Nie pytajcie na co składam, bo jeszcze Wam nie odpowiem. Chcę zatrzymać to dla siebie, aż będę wiedziała, że moje miejsce na mnie czeka!

Postanowienie nr. 2
Ucząc się w domu mam więcej czasu na to, aby pisać dla Was posty, nagrywać filmiki itp. Dlatego też planuję dodawać regularnie treści na blogger oraz YouTube. Większą cześć 2014 będę NIEstudentką, więc jest to okazja, aby dać z siebie jak najwięcej póki mam czas.
Jesteście niesamowici! Pamiętam czasy kiedy pisałam post, a pod nim nie było ani jednego komentarza i zaledwie parę wyświetleń. Teraz? Wspieracie mnie, mogę na Was liczyć, chociaż nigdy Was nie poznałam. Dziękuję!

Postanowienie nr. 3
Teraz postanowienia bardziej do mnie i do tego jaka jestem.
Nerwus, nerwus, nerwus. Taka byłam i pewnie taka będę, ale chcę to jak najbardziej ograniczyć. Nic dobrego to nie wnosi, a stres powoduje, że nie jem, nie mam ochoty wychodzić z domu i panikuje.
Dlatego też ograniczamy stres i robimy wszystko by jeśli konieczny, był jak najmniejszy! Zrozumiano Aliss?..tak, tak.

Postanowienie nr. 4
Zapuszczam włosy, pije więcej wody, mniej herbaty i dbam o nawilżanie skóry!
W nowy rok trzeba zadbać nie tylko o dobre plany, ale i o wygląd. Niby nie ocenia się ludzi przez okładkę, ale wiemy jak jest. Never mind..
Nie pozwalajcie mi ścinać włosów! Jestem zakochana i uwielbiam krótkie włosy, kobiety w nich są piękne i takie hmn odważne? Ale już raz miałam krótkie włosy, jakiś czas temu znowu miałam ochotę je ściąć, ale pragnę zapuścić moje, aby móc powiedzieć : "Tak! mam super długie włosy jakich zawsze chciałam", a potem możecie mi pozwolić iść do fryzjera hahaha, żartowałam! :*
Oprócz tego muszę pić więcej wody i nawilżać ciało, bo mam strasznie suchą skórę!

Postanowienie nr. 5
Mniej 'IN' więcej 'OUT'.
Dokładniej chodzi mi o to, aby jak najwięcej czasu spędzać poza komputerem. Ciężko to zrobić, ponieważ teraz bardzo regularnie dodaje filmiki na YouTube, a to wymaga ode mnie przynajmniej hmn 1-3h w zależności od filmiku na wyedytowanie i wyrenderowanie go.
Jednak jestem zdania, że nie ma rzeczy niemożliwych i postaram się zaraz po wrzuceniu filmu, sprawdzić co potrzeba i wyłączyć to pudło.. tak jasne, ciekawe ile razy będę mówić 'jeszcze tylko wejdę tu, tu i tu' :D
Postanowienie to postanowienie, kto we mnie wierzy?

Tak więc to są chyba najważniejsze (?) postanowienia. Nie podchodzę do tego nie wiadomo jak poważnie, ale pomyślałam, że warto to spisać, aby mieć jakieś odwołanie, że postawiłam sobie jakieś zadania na nowy rok!

A TU zapraszam Was na mój kanał na YouTube!:*


+  Mój najnowszy filmik o pewności siebie!A wy macie jakieś postanowienia? :*

PS: Zrobiłam ankietę na blogu po lewej stronie.
Jakie vlogi wolicie z mojego wyjazdu z Emilem do Niemiec?
Głosujcie! <3


xoxo,
Aliss


19 komentarzy:

 1. Mogę spytać na jaką uczelnię się dostałaś na filologię rok temu? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bydgoszcz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego

   Usuń
 2. kiedy powiesz nam co chcesz studiować? dużo ludzi szuka swojej drogi, a może dzięki tobie ktoś odnajdzie swój wymarzony kierunek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się dostanę. Tak sobie postanowiłam i wiedzą w sumie tylko bliscy. Nie sądzę, aby robiło to jakąś wielką różnicę dla innych. Każdy musi szukać swojej drogi!

   Usuń
 3. powodzenia w spełnianiu postanowień :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzę Ci spełnienia tych postanowień :)

  OdpowiedzUsuń
 5. myślałam, że matury nie da się poprawić ;), ale tak czy owak powodzenia w wytrwaniu w postanowieniach!
  http://enemiesblogs.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście, że można i to nie raz!

   Usuń
 6. Trzymam kciuki za ich spełnienie! <3

  vickys-life1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja w Ciebie wierzę i mocno trzymam kciuki:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdzie kupiłas swoje buty Lity? :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Aliss, uwielbiam Twojego bloga i Twój sposób pisania! :) Życzę Ci powodzenia w spełnieniu Twoich celów!:*

  OdpowiedzUsuń
 10. Aliss, uwielbiam Twoje bloga i sposób w jaki piszesz! :) Życzę Ci powodzenia w spełnieniu Twoich celów!:*

  OdpowiedzUsuń